Ogłoszenia parafialne - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

X Niedziela zwykła
9 czerwca 2024 roku
W czwartek, jak zawsze 13 dnia miesiąca, o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Świętej różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie Was zapraszam.

W sobotę, od godz.9.30 dzień skupienia dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którego udzieli biskup polowy Wieslaw Lechowicz w niedziele 23.06. W sobotę również od 15h próba liturgiczna i spowiedź dla dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii świętej.
 
W następną niedzielę, 9 czerwca, Msza Św. o godz. 11.00. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej będą świętowały rocznice tego ważnego dla nich wydarzenia.
 
W sobotę, 29 czerwca, jest planowane dla ministrantów spotkanie formacyjne. Szczegóły zostaną podane.
 
W następną niedziele oraz w niedziele 30 czerwca będzie można nabyć po Mszy świętej płyty, w cenie 10€, z nagraniami Pani Magdaleny Tylek, która służy swoim pięknym głosem podczas liturgii Mszy świętych w naszej polonijnej wspólnocie. Pierwsza płyta zatytułowana: "Wierzę, że..." jest dedykowana tragicznie zmarłemu bratu Magdy, Sebastianowi. Nagrana wspólnie z przyjaciółmi i siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej Druga płyta "Spotkanie" jest opowieścią o spotkaniu człowieka grzesznego z miłosiernym Bogiem. opowieścią o drodze tego człowieka od nicości do pełni życia w Bogu i z Bogiem. Na tej płycie śpiewa też Sługa Boża Helenka Kmieć, dla której Magda będzie jednym z świadków w procesie beatyfikacyjnym.
 
W czerwcu zachęcam do indywidualnego lub rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tym bardziej, że jest to Rok Jubileuszowy 350-lecia objawień w Paray-le-Monial.  
 
Wszystkim życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia w niedzielę 16 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.00.
 


ks. Ryszard Górski

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30

CREATED BY  M. KŁOBUCHOWSKI
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Wróć do spisu treści